Jihočeský kraj má nové vedení.

V úterý 3.11.2020 proběhlo ustanovující zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje

Prvního zastupitelstva nového volebního období 2020-2024 se zúčastnilo osobně všech 6 našich zvolených zastupitellů.

Z bezpečnostních důvodu proběhlo zastupitelstvo v prostorách českobudějovického výstaviště za zpřísněných hygienických opatření. Kraj povede koalice složená z ODS, KDU-ČSL+TOP 09 (Společně pro jižní Čechy), ČSSD a hnutí Jihočeši 2012. Hejtmanem byl zvolen Martin Kuba.

„První kroky si v této chvíli nevybíráme my, ale situace kolem nás. Takže mé první kroky směřují na centrální  krizový štáb, který bude projednávat například testování v seniorských domech. Na následném krajském krizovém štábu pak budeme řešit hlavně to, abychom situaci zvládli v našem regionu. Zejména je důležité udržet kapacitu našich nemocnic a péči o naše seniory v seniorských domech. Od čtvrtka se chceme začít věnovat sestavení rozpočtu, abychom si udělali představu o tom, v jakém finančním rámci se budeme pohybovat. Což nebude jednoduché kvůli předpokládanému výpadku daňových příjmů,“ uvedl nový hejtman Martin Kuba.

Zastupitelé na svém ustavujícím zasedání jmenovali také nové náměstky a radní.  K oblasti dopravy se po čtyřech letech vrací náměstek za ČSSD Antonín Krák, který bude řešit také majetek a územní plánování. 

Jako neuvolnění členové rady se na chodu kraje budou podílet i Miroslav Joch (ČSSD) a Olga Bastlová (ČSSD).